Produktywnie i inspirująco - krakowskie spotkanie projektowe

19. i 20. stycznia okazały się dniami pełnymi inspirujących i motywujących chwil - naukowcy z Polski i Słowenii wykorzystali ten czas na wymianę swoich dotychczasowych doświadczeń oraz na zaplanowanie przyszłej pracy. Definitywnie, każdy miał okazję naładować baterie do dalszych badań!

Spotkanie wypełnione było licznymi wykładami na przeróżne tematy - posłuchać mogilśmy zarówno o fizycznych aspektach emisji HCl z powierzchni poli(chlorku winylu), teoretycznych modelach dyfuzji plastyfikatorów, spektroskopowych badaniach struktury polimeru, czy też chemicznych problemach związanych z chromatografią żelową. Dzięki temu, wszyscy mogli dowiedzieć się, nad czym pieczołowicie pracowali ich współpracownicy, co nadal stanowi przeszkodę w rozwoju, a który temat został już szczegółowo przebadany. Pomogło to wszystkim zaplanować pracę oraz wybrać kierunki rozwoju na najbliższe miesiące.

Interesujące rozmowy przeplatane były również przyjemnościami - odwiedziliśmy Archiwum Narodowe w Krakowie, wysłuchaliśmy fascynującego wykładu prof. Matiji Striliča o tematyce prewencji konserwatorskiej, jak i spróbowaliśmy przepysznych dań kuchni kresowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a my zabieramy się do dalszej pracy :)