Początek strony, kontynuacja pracy - spotkanie polsko-słoweńskie

Moment powstania i uruchomienia strony łączy się z pewnym szczególnym wydarzeniem - pierwszym osobistym spotkaniem calej grupy PVCare w Krakowie! Już 19. i 20. stycznia 2023 r., członkowie z Polski i Słoweni będą mieli możliwość wymiany swoich dotychczasowych osiągnięć, a także zaplanować pracę na najbliższe tygodnie i miesiące.

Wizytę słoweńskich naukowcych zainauguruje 19.01.2023 seminarium wydziałowe na Wydziale Chemii UJ - prof. Matija Strlič poprowadzi spotkanie pod tytułem: "From chemistry to social science: the heritage science of paper", gdzie studenci oraz pracownicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi aspektami pracy w dziedzinie prewencji konserwatorskiej. Szczegóły tego wydarzenia można znaleźć pod adresem: link. Po dyskusjach i rozmowach, które zwieńczą ten wykład, nasz zespół uda się do Archiwum Narodowego w Krakowie, aby osobiście zobaczyć warunki konserwatorskie w lokalnych kolekcjach - defintywnie, będzie to bardzo ciekawa i inspirująca wizyta..

Piątek, 20.01.2023, poświęcony będzie krótkim wykładom badaczy wszystkich grup, a także pogłębionym dyskusjom na tematy związane z ochroną poli(chlorku winylu), analizie otrzymanych danych pomiarowych, a także planowaniu kolejnych kroków rozwoju projektu. Z pewnością, spotkanie to będzie owocne i stanowić będzie ważny krok w toku rozwoju badań!